Školní výlet – Olomouc

Červen 17th, 2024 | Posted by Irena Šichová in Aktuality

V pondělí 17. června jsme se podle plánu vydali na školní výlet. Tentokrát bylo naším cílem město Olomouc. Cesta nám naštěstí rychle ubíhala, protože jsme byli napjatí, co dnes zažijeme.

První zastávkou nám byla Pevnost poznání, rozděleni do tří skupin jsme absolvovali vzdělávací program (“Voda v jednom kole” – 1. a 2. r., “Ve službě Marie Terezie” – 3., 4. a 5. r.) a navíc jsme využili možnost vstupu do všech čtyř expozic zábavně-vědeckého centra.

Druhou zastávku jsme měli v lanovém centru Proud, kde jsme během slunného odpoledne vyzkoušeli lanové překážky v herní zóně:

• · velká vzduchová trampolína
  • · Špulkaréna
  • · dětské lanovky
  • · houpačky
  • · kolotoče
  • · malá lezecká stěna
  • · nízké lanové překážky
  • · maxi vodní polštář
  • · MAXI hry (jenga, domino, tangramy, kostky)
  • · síť v korunách stromů se skluzavkou
  • · křídové tabule

Největší odvážlivce zlákala Velká adrenalinová houpačka, na které volným pádem ze 16 m zažili stav beztíže.

S novými zkušenostmi, unaveni, ale v dobré náladě jsme se vrátili v pořádku z výletu a těšili jsme se, že si tento výlet zase někdy zopakujeme.